ביום הזיכרון חופי איגוד ערים כינרת ייסגרו, ביום העצמאות - החופים ימשיכו לפעול כשקטים. שירותי ההצלה בחופי איגוד ערים כינרת, יפעלו עד לשעה 19:00, במהלך יום העצמאות וביום שישי שלאחריו


על אף 'חוק הרעש' המקל במגבלות 'הרעש הסביר' ביום העצמאות, בכל החופים המוכרזים של איגוד ערים כינרת, תיאסר השמעת מוזיקה רועשת ותימשך מהפכת החופים השקטים גם ביום העצמאות ולאורך עונת הרחצה כולה. זאת, לאור ההצלחה של מהפכת 'החופים השקטים' שהובילו 'איגוד ערים כינרת' ומשטרת ישראל, עם פתיחת עונת הרחצה הנוכחית ותוצאותיה החיוביות עם עלייה של 30 אחוזים במספר הנופשים בחופים במהלך הפסח.

במהלך יום העצמאות צפויים לקלוט בחופי איגוד ערים כינרת, אלפי נופשים. צוותי ההסברה של רשות הכינרת יסיירו בין הנופשים בחופים, יחלקו שקיות לאיסוף אשפה ויסבירו לציבור הנופשים את חשיבות השמירה על ניקיון הסביבה ומקורות המים.

על מנת לתת מענה לעשרות אלפי הנופשים הצפויים לפקוד את החופים, הוחלט, כי שירותי ההצלה בחופי איגוד ערים כינרת, יפעלו עד לשעה 19:00, במהלך יום העצמאות וביום שישי שלאחריו. ברשות הכינרת מבקשים מציבור הנופשים לנהוג באחריות, לרחוץ רק בחופים המוכרזים ובסמוך לסוכות ההצלה ולהישמע להוראות המצילים!.

ביום העצמאות יתוגברו צוותי חובשים ועזרה ראשונה ויפעלו במשך 24 שעות ביממה. תתבצע אכיפה מוגברת של חוקי החנייה בחופים וכבישי הגישה אליהם, בשיתוף עם משטרת ישראל, שתהיה בשטח בנוכחות כוחות מתוגברים בחופים, על מנת לאכוף את מהפיכת החופים השקטים וכן אכיפה מוגברת בצירי התנועה הראשיים ובכניסות לחופים. כלי רכב שיחנו במקומות אסורים ייגררו.

על מנת להקל על הגעת הנופשים לחופשי הכינרת ולמנוע עומס על הכבישים, יופעל גם שאטל 'סובב כינרת' שיסיע בחינם את הנופשים ביום העצמאות (חמישי), החל מהשעה 10:00 בבוקר ועד 20:00 בערב. בכל שעתיים יצא הקו מתחנת גליל סנטר בטבריה, יקיף את כל האגם הלאומי וישוב בחזרה.

עוד קודם לכן, עם כניסת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (17.4) תיסגר הכניסה לחופי איגוד ערים כינרת החל מהשעה 16:00 ועד למחר (יום רביעי, 18.4) בשעה 16:00.