חותם את הקיץ בהצלחה גדולה: פסטיבל כתר המזרח

הצלחה גדולה לפסטיבל כתר המזרח בחופי הכינרת. השנה החליטו במשרד התרבות והספורט לקיים את הפסטיבל בחופי מזרח הכינרת. מסתבר, כי ההחלטה הייתה נכונה ומוצלחת שכן על פי נתוני האבטחה-מעל 10,000 חוגגים הגיעו לאירוע שסימל את סיום חודש אוגוסט.

חותם את הקיץ בהצלחה גדולה: פסטיבל כתר המזרח
צילום: ליאור פוזניאק

איגוד ערים כינרת דאגו להכשרת חוף צאלון שאירח את האירוע וכן חופים נוספים ששימשו כחניונים. כמו כן נרשמה הצלחה לפעילות מערך השאטלים שהופעל מטבריה ומהחניונים שהתרכזו בחוף דוגית, חלוקים, כורסי ולבנון וסייעו לנופשים להגיע ולבלות בפסטיבל.

במשרד התרבות והספורט הפכו את האירוע למסורת זו השנה השלישית, הפסטיבל השנה הוקדש לזכרה של אהובה עוזרי ז"ל, זמרת ויוצרת, כלת פרס אקו"ם לשנת 2008 ופרס מפעל חיים של אקו"ם לשנת 2016 ולציון 30 שנה לפטירתו של חלוץ הזמר הישראלי-ים תיכוני זוהר ארגוב.
האירוע התקיים בניצוחו של המנהל האומנותי פיטר רוט. בפסטיבל הופיעו מיטב אמני הזמר הישראלי והים תיכוני. בניהם- אייל גולן, ליאור נרקיס, ישי לוי, אליעד נחום, קרולינה, אבנר גדסי, רון שובל, מאור כהן, דקלה, זהבה בן, דקלון, שגיב כהן, יואב יצחק, אביהו מדינה, הדג נחש ומרגול.

לאור הצלחת האירוע, יבחנו יחד עם משרד התרבות והספורט את הפיכת הפסטיבל לחלק בלתי נפרד מאירועי הקיץ בחופי הכינרת ואירוחו בחופי האיגוד גם בשנים הבאות, כאירוע מסכם לחופשת הקיץ בכינרת.