סיכום עונת הרחצה 2017

1.5 מיליון נופשים, 1,100 טון אשפה, 14,000 רכבי נכים ו-65 ימים בהם תוגברו שירותי ההצלה

סיכום עונת הרחצה 2017
2017 -כינרת נקייה יותר!

סיכמנו את עונת הרחצה 2017, בישיבה מיוחדת שהתקיימה בכרי דשא, בהשתתפות כלל הגורמים המקצועיים ברשות הכינרת ובמעמד יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית גולן, אלי מלכה.

את החופים פקדו בעונת הקיץ האחרונה כ- 1,500,000 נופשים כשבחופים צאלון, מפרץ אמנון וגופרה נרשמה, לא פעם, תפוסה מלאה וחופים אלו נסגרו לכניסת כלי רכב נוספים, בשל התפוסות הגבוהות.

במהלך 65 ימים לאורך עונת הרחצה, תוגברה פעילות שירותי ההצלה בחופים. עוד עולה, כי בחופי הכינרת נאספו כ-1,100 טון אשפה, אשר נאספו ופונו במערך משופר של ניקיון ופינוי אשפה. צוותי ההסברה ברשות הכינרת מדווחים, כי בנוסף לירידה בכמויות האשפה, הנופשים שמרו על ניקיון החופים ומרבית האשפה נאספה מהפחים.

במקביל, גורם משפיע נוסף לשיפור בשמירה על הניקיון בחופים, הינו פעילות רחבה של יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת. במהלך השנה ניתנו 44 דוחות בנושא ניקיון, פי 5 יותר מאשתקד. כמו כן, חלה עלייה של 40% במתן התרעות לנופשים.

מנתוני מערכת החניונים של איגוד ערים כינרת עולה, כי פעילות איגוד ערים כינרת להנגשת החופים לציבור הנכים, הובילה לעליה משמעותית בכמות הנופשים הנכים שפקדו את החופים במהלך עונת הרחצה האחרונה. כ- 14,000 רכבי נכים פקדו את חופי האגם הלאומי כשהחופים הפופולארים ביותר מבחינתם היו שיקמים וחוקוק צפון, חופים הנגישים במלואם לציבור זה.

במהלך העונה התקיים זו השנה השלישית מבצע הניקיון 'יצאת נקי יצאת חינם' שנחל הצלחה גדולה בהעלאת המודעות לחשיבות השמירה על ניקיון האגם הלאומי. המסבירנים חילקו 3 שקיות ייעודיות (לאשפה כללית, בקבוקי פלסטיק ובדלי סיגריות) לאיסוף אשפה ואזרחים שהחזירו את השקיות מלאות נהנו מחנייה חינם. אגב, לאור הצלחת פעילות צוותי ההסברה, פעילותם הועתקה גם לאזורים נוספים ברחבי הארץ.

מיד עם סיומה של עונת הרחצה בחופים, נפתחו ההכנות לפתיחת עונת הרחצה הבאה, הכוללות הכרזת חופי רחצה נוספים, עבודות שיפוץ ושיקום תשתיות שונות אשר אינן מתאפשרות בתקופת הקיץ. בנוסף, נמשכות עבודות הפיתוח בחוף דוגה לחוף קמפינג וקרוואנים וכן האצת פרויקט "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים להצבת מצלמות אבטחה בחופים.