'זורמים לירדן' צעדה והפנינג קהילתי למען שיקום מורד הירדן

צעדת 'זורמים לירדן' התקיימה זו השנה הרביעית ברציפות, מאות מתושבי מועצה אזורית עמק הירדן והסביבה הגיעו לחגוג את יום המים הבינלאומי בצעדה לאורך מורד הירדן המשתקם, ולהנות בסיום מהפנינג סביבתי באום ג'וני.

'זורמים לירדן' צעדה והפנינג קהילתי למען שיקום מורד הירדן
זורמים לירדן

הפנינג הסביבתי 'זורמים לירדן' לרגל 'יום המים הבינלאומי' בשיתוף רשות הכינרת, מועצה אזורית עמק הירדן, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה, 'אקופיס' וקק"ל. לאירוע השנה הגיעה משלחת של עשרות משתתפים מהרשות הפלסטינאית על מנת להעביר את המסר המפייס – "למים אין גבולות הם מחברים ביננו".

האירוע נפתח בצעדה במסלול מעגלי מאום ג'וני דרך דגניה א', סכר אלומות, נחל יבניאל, גשר בית זרע וחזרה לאום ג'וני. במהלך המסלול שהתקיים במזג אויר מושלם, נהנו הצועדים מתחנות הדרכה בנושאים מגוונים כגון: שיקום גדות הנחל, שיפור איכות המים, מגוון ביולוגי ועוד. בסיום הצעדה המוצלחת, התקיים הפנינג סביבתי עם סדנאות תנועה ,פינות יצירה לכל המשפחה, הפעלות, מופעי מוסיקה מקומית, דוכני מזון ועוד.

ברשות הכינרת מציינים, כי הצעדה הקהילתית וההפנינג הסביבתי נועדו לחשוף את התושבים ואת הקהל הרחב, לשינויים החיוביים והשיקום שהתבצע בתוואי נהר הירדן, הנחשב לציר מרכזי של חיים ומורשת בעמק הירדן, שסבל שנים רבות מהזנחה. בזכות הפרויקטים ופעולות השיקום האינטנסיביות המתבצעות בתוואי זה, במהלך השנים האחרונות, על ידי אגף ניקוז ברשות הכינרת בשיתוף רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה ובהתבססות על תקציבי הקרן לשמירה על השטחים הפתוחים. כמו כן, מקווים, כי פעילות זו תרתום את תושבי האזור והקהל הרחב, למעורבות סביבתית פעילה באזור הירדן, הכינרת והאזור לרווחת הקהילה כולה.