מיזם לשיקום נחל עין נון בעלות 3 מ"ש

במהלך חודש הקרוב יחל פרוייקט לשיקום נחל עין נון ויושלם תוך זמן קצר על-מנת לאפשר למטיילים ליהנות מהזרימה בנחל מטרת הפרויקט הינה להפוך את נחל נון לאתר תיירותי מרכזי סביב האגם הלאומי

מיזם לשיקום נחל עין נון בעלות 3 מ
נחל עין נון

נחל עין נון הסמוך למושבה מגדל ישוקם בקרוב, בעלות של 3 מיליום שקלים. למיזם השיקום שותפים רשות הכינרת, הקרן לשטחים פתוחים, החברה הממשלתית לתיירות ומועצה מקומית מגדל.

במיזם מתוכננות עבודות רבות הכוללות הסדרת תוואי הנחל ההיסטורי, סלילת שבילי טיילות, הסדרת חניון גדול, שיקום בתי גידלו לחים, עבודות גינון והנגשה לציבור הכללי כך שהאתר יותאם לפארק תיירותי נוסף ומרכזי סביב האגם הלאומי לרווח הנופשים. אחת המטרות המרכזיות של המיזם נועדה לאפשר נביעה מוגברת של הנחל גם בשנות בצורת, כמו 4 השנים האחרונות.

מטיילים רבים פוקדים את הנחל במסגרת טיולים ומסלולים בשביל סובב כינרת. עבודות השימור והניקיון סביב נחל עין נון מתבצעות על-ידי קבוצות תלמידים המשתתפים במיזם שומרי הנחל של רשות הכינרת.

שמו המקורי של הנחל הינו "מגדל נוניא" – מגדל הדגים, הזורם בסמוך למגדל ועל-פי המקורות היה קיים עוד מימי בית שני, על חופה של הכינרת. כמו-כן באזור זה התגלו שרידים עתיקים של בית כנסת ומנורת שבעת קנים המעידים על היסטוריה יהודית באזור זה