מהפכת החופים השקטים

עלייה של 30 אחוז בכמות הנופשים שהסתכמה בכ-170 אלף איש, וירידה משמעותית בכמויות האשפה

מהפכת החופים השקטים
חופים שקטים בכינרת

בהמשך להחלטה להפוך את כל חופי איגוד ערים כינרת לחופים שקטים בהובלת איגוד ערים כינרת ובשיתוף עם משטרת ישראל, ניתן לסכם את פסח 2018 כהצלחה גדולה.

מבדיקת הנתונים עולה כי במהלך חג הפסח השנה פקדו את חופי האיגוד 170,000 נופשים, כאשר בתקופה המקבילה אשתקד, פקדו את החופים 130,000 במספר. המהלך חסר התקדים בישראל, יצר הדים חיוביים בקרב הציבור, הוביל לעלייה משמעותית במספר הנופשים וזכה לביקורות חיוביות רבות מצד הנופשים בכינרת.

בהמשך לפיילוט שארך 4 שנים בה נוהלו מספר חופים כשקטים, ראינו את רצונו של הקהל הרחב 'לשוב לכינרת', לחופים שקטים ואווירה פסטורלית כמו פעם. במהלך החג נפשו אלפי צעירים ומשפחות בחופים השקטים של איגוד ערים כינרת, נהנו מהאווירה הקסומה ושמרו על השקט שנאכף על ידי פקחי הרשות ושוטרי משטרת ישראל. בנוסף חלה ירידה משמעותית במספר אירועי האלימות והוונדליזם בחופים כך שמכל הבחינות המהלך הצליח והכינרת חזרה למשפחות.

נתון יוצא דופן נוסף הינו כמויות האשפה. למרות העלייה המשמעותית במספר הנופשים, מבחינת האשפה דווקא חלה ירידה. בפסח 2017 נאספו מחופי הכינרת 130 טון אשפה ואילו השנה הכמות ירדה ל 100 טון בלבד, כאשר רוב מוחלט של האשפה נאספה מפחי האשפה, וניקיון החופים נשמר לאורך כל ימי החג לאור השינוי בהתנהגות הנופשים, פעילות צוותי ההסברה וצוותי הניקיון בחופים