המלצה לטיול: מג'רסה וזאכי

מסלול קסום בשביל סובב כינרת, הכולל ביקור במקורות מים שונים, תצפיות קסומות וחוויה ייחודית על שפת הכינרת לכל המשפחה

המלצה לטיול: מג'רסה וזאכי
מג'רסה

מסלול קוי
רכב מאסף יש להשאיר באזור חוף כינר – החניה סגורה בימי שבת*

תחילת המסלול, חניה: את הרכב יש להחנות בדרך העפר בצמוד לגשר אריק, בצד הצפון מזרחי של הגשר.

יורדים לעבר הכינרת ומכאן מתחיל המסלול, צועדים על השביל המסומן אדום כ- 200 מטרים ופונים שמאלה לעבר סימון שביל ירוק, בצמוד לשמורת הבטחה שמקיפה את שפכי הנחלים של הירדן והגולן לכינרת. צועדים לכיוון מזרח כשמימין- שמורה ומשמאל שטחי חקלאות, בהם מגדלים מנגו, עד שמגיעים לחורשת אקליפטוס, אחריה נפנה שמאלה בצמוד לערוץ קצר על הדרך הירוקה בין השטחים החקלאיים, חולפים על פני סבך קנים, פונים ימינה ומגיעים לערוץ נחל זורם בעומק כ 30 ס"מ- הזאכי. ממשיכים עוד – 100 מטרים קדימה נחצה ערוץ נוסף של הזאכי.

לאחר חציית הזאכי, פונים ימינה לעבר שביל סובב כינרת, צועדים על סימון השביל כ- 500 מטר לעבר עיקול חד שמאלה ולאחר מכן ימינה, כק"מ בהמשך פונים ימינה לעבר מטע תמרים ולאחר מכן מגמת הצעידה הינה לכיוון מזרח בצמוד לגבול שמורת המג'רסה.

צועדים בסמוך לגדר בין השמורה למטעים לעבר חורשת זיתים, בה ניתן להאזין לפכפוך מי המג'רסה (שפך נחל דליות). כאן ניתן לסיים את המסלול בפנייה שמאלה לעבר הג'רסה או לחילופין לפנות ימינה ולהמשיך בשביל סובב כינרת בצמוד למטע הזיתים, צמוד לצינור השאיבה, חולפים על פני שער בקר ופונים על פי הסימון על עמוד החשמל שמאלה. לאחר 500 מטר עוברים על פני מתקן שאיבה, צועדים כקילומטר נוסף עד למלון נופש כינר, נכנסים לבוסתן שפותח ומתוחזק על ידי קבוצות מתנדבים הפועלות בשביל סובב כינרת, בקצה הבוסתן ניצבת אנדרטת גוליבר וחוף כינר- נקודת הסיום של המסלול.

אורך המסלול: 8 ק"מ (ניתן לקצר לכ-4.5 ק"מ).

רמת קושי: בינונית, חלק מהמסלול כולל צעידה בתוך המים

** בימי שבת החניה בכינר סגורה