איזה חוף הכי מתאים לכם?

אגם הכינרת מהוה מוקד משיכה לאלפי ישראלים, לקראת חופשת הקיץ הקרבה קיבצנו לכם מספר חופים לבחירתכם ובהתאם להעדפותיכם: חוף שקט, מתאים לזוגות, למשפחות, לצעירים, לבעלי מוגבלויות ואפילו לצמחונים שבנינו…

איזה חוף הכי מתאים לכם?
גופרה צילום: אבי הירשפלד

אז לא משנה מה אתם ומה בא לכם – חופי הכינרת מציעים לכולם את מה שהם רוצים – מהחוף שבו מותר למנגל ועד החוף שבו חובה לשמור על השקט – קבלו את החופים שבהם כל אחד ימצא את מה שהוא/היא מבקשים. רק אל תשכחו להשאיר נקי אחריכם. חג שבועות שמח.


חוף צאלון
חוף קסום על שפת הכינרת, החוף מוגדר כחוף שקט לכן נאסרת חוף בו נאסרת הפעלת מערכות שמע והשמעת מוזיקה.
בחוף חורשות מוצללות, צמחייה ייחודית ופינות חמד רבות ההופכות את החוף לפופולארי בקרב זוגות המחפשים פינה שקטנה ונעימה ומשפחות. מתחם ללינה באוהלים, חורשות מוצלות, מדשאות תאורה, שמשיות, שירותים ומלתחות ואף עמדות הטענה טלפונים ניידים. מבחינת נגישות לנכים: בחוף חניית נכים, שירותים ומלתחוץ נגישות, פינות פיקניק וברזיות מונגשות וגם מזנון.
בנוסף לבילוי על שפת הכינרת ואפשרות הרחצה באגם הלאומי, חוף צאלון סמוך לשביל סובב כינרת ומאפשר מגוון מסלולים קסומים לכל המשפחה לאורכו של השביל.

חוף חוקוק צפון – החוף הירוק
החוף מכוסה מרבדי דשא ירוק טבעי ועצים רבים ותיקים, הצובעים את החוף בירוק ומקנים לו מראה מרהיב. החוף נושא על דגלו את השמירה על משאבי הטבע והסביבה, ובו שירותים ואטרקציות ההופכים אותו למקום המושלם לנופש בראש שקט. החוף פתוח לקהל ובשטחו חוף רחצה מוכרז עם שירותי הצלה. החוף מתאים למשפחות, לבילוי יומי או ללינת שטח – קמפינג. החוף מוכרז כחוף שקט, ללא מוזיקה רועשת וללא מנגלים.

מכונה בקרב הציבור כ"החוף של הצמחונים" בשל העובדה שמדובר בחוף היחיד סביב הכינרת בו נאסרת הבערת מנגלים והפעלת מערכות הגברה. חל איסור להדליק מדורות וכן נאסרת הכנסת בעלי חיים וגנרטורים. בחוף מגוון אטרקציות לפעוטות, מתחם כדורעף חופים, שולחנות פינג פונג וכו', כמו כן מדשאות, משטחים מוצללים, שירותים ומלתחות, תאורה, ברזיות, נקודה להטענת טלפונים ניידים. ניתן להשכיר כסאות ומיטות שיזוף, אוהלים וקראוונים ללינה. בחוף תהנו גם מ
אינטרנט אלחוטי ומסעדה הפעילה לאורך שעות היום. חוף חוקוק צפון הנו נגיש לנכים החל מרמת החניה, שירותים ועד לגישה לקו המים המתאפשרת ע"י כסאות גלגלים אמפיביים לנגישות וציפה במים.

 

 

חוף אמנון – חוף הדגל הכחול
המגיעים לחוף מפרץ אמנון לא יוכלו שלא להתאהב ביופיו. בחוף מפרץ גדול ומרשים במיוחד. חוף מפרץ אמנון הנו חוף דגל כחול היחיד באגם הלאומי, הדגל הכחול הנו סטנדרט בינלאומי בתחום חינוך סביבתי, איכות מי הרחצה, בטיחות, נקיון, שירותים וניהל סביבתי. נאסרת הפעלת מערכות הגברה, במקום שירותים, מלתחות, צליות, שולחנות מדשאות, נקודות חיבור לתארוה ולמכשירי ניפוח.
מדובר בחוף נגיש לנכים החל מרמת החנייה, שירותים, פינות הפיקניק ועד לגישה לקו המים המתאפשרת על ידי כיסאות גלגלים מיוחדים וכדומה. אל החוף מגיעים לרוב תיירים ממרכז הארץ ומדרומה בשל האווירה הרגועה במקום ויופיו של החוף.

חוף אמנון חוף דגל כחול

חוף גופרה
נחשב לאחד החופים המבוקשים בכינרת, המשתרע על שטח רחב של 65 דונם, עם רצועת חוף באורך של כ-900 מטרים, בחוף מדרון מותאם להורדת כלי שיט, אופנועי ים וסירות ומתחם מסודר לקרוואנים. מתחם אוהלים מאובזר עם חיבור חשמל, מים, מקררים וכו', להשכרה, הכל על שפת ים הכינרת ברמת חמישה כוכבים.
חוף גופרה הצטרף השנה לראשונה לניהול 'איגוד ערים כינרת' ויפעל כחוף שקט לאורך עונת הרחצה. שמו של החוף נגזר מהנביעה המינראלית הטבעית והייחודית שבו. גופרה נחשב לאחד החופים המבוקשים באגם הלאומי, המשתרע על שטח של 65 דונם, עם רצועת חוף באורך של כ-900 מטרים.
בחוף מדרון מותאם להורדת כלי שייט, אופנועי ים וסירות ומתחם מסודר לקליטת קרוואנים בחלקו הצפוני. מלבד חניית הקרוואנים עם כל החיבורים הנדרשים (חשמל וכד'), בחוף גם אזור קמפינג גדול הכולל מתחם אוהלים מאובזרים (עם חיבורי חשמל, מים, מקררים וכו') להשכרה, כך שהנופשים יוכלו להגיע לחוף ולקבל את כל השירותים במקום ולנפוש על שפת הכינרת ברמת חמישה כוכבים.
בגופרה עובר גם 'שביל סובב כינרת', כך שמלבד הקמפינג והרחצה באגם הלאומי ניתן ליהנות מסיור פריחה ונופים מרהיבים בשביל. בנוסף במקום מתחם "חמישה כוכבים", הכולל 18 מגרשים מתוחמים, בשטח של 40 מ"ר עם אבזור עשיר. כמו כן קיימים מתחמים גדולים יותר לקבוצות גדולות.

 

חוף חלוקים-כורסי-לבנון

רצועת חוף הכוללת שלושה חופים, הרצועה נחשבת למועדפת בעיקר בקרב צעירים, ובה מתאפשרת השמעת מוסיקה, הבערת מנגלים וכן לינה באוהלים. כמו כן, ברצועת החוף ניתן למצוא שולחנות פיקניק רבים, מדשאות, שירותים ומלתחות, תאורה, צליות, ועמדת הטענת טלפונים ניידים. בנוסף ברצועת החוף קיים גם מדרון להורדת סירות ואופנועי ים.

רצועה זו נגישה לנכים החל מרמת שירותי החיינה, שירותים ומלתחות ועד לגישה לקו המים (באמצעות כיסא גלגלים).

לרצועת חוף זו ניתן להגיע דרך כביש 918, כשבצומת כורסי יש לפנות מערבה לעבר החוף.

חשוב לדעת**

כל חופי איגוד ערים כינרת הינם מוכרזים וקיימים בהם שירותי הצלה.

עלויות:
כניסה חינם להולכי רגל. זכאים ל-50% הנחה:
1. הרכב הכונה הינו רכב השייך לזרועות הביטחון.
2. הנוהג ברכב החונה נוסע תעודת חוגר או קצין המעידה על כך שהינו חייל בשורות זרועות הביטחון.