15 חופים השייכים לאיגוד ערים כינרת יוכרזו כחופים שקטים

כחלק מההערכות לעונת הרחצה 2018, התקבלה החלטה בישיבת איגוד ערים כינרת עם משטרת ישראל, נציגי משרד התיירות והגופים הירוקים, כי כל חופי איגוד ערים כינרת יוכרזו כחופים שקטים.

15 חופים השייכים לאיגוד ערים כינרת יוכרזו כחופים שקטים
hand-love-heart-by-the-sea-picjumbo-com

ההצעה מתבססת על הצלחת הפיילוט שהחל לפני כארבע שנים, בו הוכרזו מספר מחופי הכינרת כחופים שקטים, בהם נאסרת השמעת מוסיקה והכנסת ערכות הגברה וקריוקי לחופים. הפיילוט החל בחוף צאלון, היה להצלחה גדולה, והוביל לשינוי מציאות מהותי באווירה וחווית הנופש. בחופים השקטים שהפכו לפופולריים, ומשכו אליהם משפחות רבות. בשנים האחרונות נוספו לרשימת החופים השקטים גם החופים חוקוק צפון, מפרץ אמנון, גופרה וצינברי,

במהלך הישיבה באיגוד ערים כינרת, הצביעו כל חברי הנהלת האיגוד פה אחד בעד ההכרזה. המהלך ייכנס לפועל כבר בעוד ארבעה חודשים, עם פתיחת עונת הרחצה בחג הפסח ויכלול את 15 חופי איגוד ערים כינרת וביניהם החופים: דוגית, חלוקים, כורסי ולבנון, הנחשבים כיום לחופים רועשים יותר ופופולאריים בקרב צעירים.

בחופים השקטים נרשמו בעונות הרחצה האחרונות, תפוסות גבוהות במיוחד של משפחות, הציבור פוקד את חופי הכינרת ורוצה ליהנות מפיסת טבע פסטוראלית, נעימה וגם שקטה. ההכרזה על חופים שקטים שינתה את המציאות בחופים שהוכרזו וזה הזמן להכיל את השקט על כל חופי האגם הלאומי, כמו כן, ראוי לציין שבחופים אלה באופן קבוע בשנים האחרונות נשמר גם הניקיון והסדר.