מסלול קסום מארמון בן 1,000 שנה ועד למעיין קריר- בעין נון

מסלול המשלב היסטוריה קסומה עם מעיין קריר לריענון, מחורבת מניה בה התגלה ארמון מהתקופה האומאית (מאה 8 לפני הספירה) ועד למעיין הקסום בעין נון.

מסלול קסום מארמון בן 1,000 שנה ועד למעיין קריר- בעין נון
עין נון

דרך הגעה –  נוסעים לכיוון חוף חוקוק צפון בכביש 90, כ- 500 מטר מהצומת מצד ימין לצד שרידי ארמון מהתקופה המוסלמית יש לחנות את הרכב, רכב האיסוף ימתין בעין נון.

תיאור המסלול: נכנסים בשערי הארמון, שעדיין משמר את ההדר של הארמון של החליף אל ואליד השני שבנה את הארמון אולם לא הצליח להשלימו בשל רעידת האדמה בשנת 749. לאחר סיור בארמון יוצאים חזרה החוצה, חוצים את הכביש לדרך עפר בצמוד לגדר אתר ספיר לעבר חוף חוקוק צפון.

משלב זה צועדים דרומה על קו החוף על שביל סובב כינרת. עוברים בחוף אכסניית כרי דשא וממשיכים דרומה דרך הפשפש וחוות המדגה של משרד החקלאות, נקודת ציון חשובה בהיסטוריית פריצת שביל סובב כינרת כשהגישה מבוסתן הפרי הייתה חסומה ונפרצה בין המקטעים הראשונים לאורך השביל.

ממשיכים דרומה עוד 800 מטר וחוצים את נחל עמוד. עוברים בסמוך לבית בכפר ומגיעים לקיבוץ גינוסר, שם השביל אומנם לא מסומן, אך המעבר פתוח וחופשי. חוצים את הקיבוץ על שפת הכינרת, לעבר בית יגאל אלון, שם ניתן להתרשם מתצוגה היסטורית במוזיאון עתיר ההיסטוריה ובעיקר סירת עץ עתיקה בת 2000 שנה, שנתגלתה לאחר שנת בצורת על ידי האחים לופן בשנת 1986, מדרום לגינוסר, שקועה ומוגנת בטיט של חוף האגם. ארכיאולוגים ומתנדבים רבים, חילצו את הסירה שתוארכה כבת 2000 שנה בעזרת כלי החרס שנמצאו בה, בדיקת פחמן 14 וטכניקת הבנייה. ממשיכים וחוצים לעבר נחל צלמון, אותו חוצים על גשר מתכת. שביל סובב כינרת פוגש בחוף האילנות את השביל השחור של נחל נון, פונים בשביל השחור מערבה ומגיעים לשפת נחל לעין נון חוצים את כביש 90 וממשיכים לאורכו של הנחל עד עין נון.

אורך המסלול- 4 ק"מ, רמת קושי- בינונית. יש להצטייד במים לשתייה וכובע.