לראשונה נפתח קורס 'מצילי ים כינרת'

לראשונה מתקיימת הכשרה מיוחדת למצילים בכינרת המתמקדת במשטר הרוחות, טופוגרפיה זרמים וגלים הייחודיים לאגם הלאומי

לראשונה נפתח קורס 'מצילי ים כינרת'
סוכת מציל

ביום ראשון, 25.2 ניפתח לראשונה בחופי הכינרת קורס 'מצילי ים כינרת' ביוזמת מצילי הכינרת, איגוד ערים כינרת, עיריית טבריה והמועצה האזורית עמק הירדן, בתיאום ואישור משרד הכלכלה ובעידודו של משרד הפנים. המצילים יוכשרו כבר לפתיחת עונת הרחצה 2018.

מטרתו של הקורס הייחודי, "מצילי ים כינרת" הינה להכשיר מצילים בעלי תעודות הסמכה 'סוג 1' לתנאים הייחודיים של הכינרת, ובתום הקורס יוכשרו המצילים בהסמכת 'סוג 2'- מצילים בעלי הכשרה לאגם הכינרת.

ההכשרה הייחודית הינה נדבך נוסף בפעילות הרשות ואיגוד ערים כינרת, בשינוי המציאות בחופי הכינרת. במקביל לפעולות הפיתוח והשדרוג ועם ההכרזה על כלל חופי איגוד ערים כינרת כחופים שקטים, הצבת מצלמות במעקב 24/7 בחופים, כחלק מתוכנית 'עיר ללא אלימות' והגברת האכיפה בים וביבשה בשיתוף משטרת ישראל. יחד עם זאת מציינים ברשות כי על הרוחצים מוטלת אחריות אישית – לרחוץ רק בחופים המוכרזים, בשעות מתן שירותי ההצלה ובסמוך לסוכות ההצלה, להישמע להוראות המצילים ולא להיכנס למים תחת השפעת אלכוהול או/ו שלא להישמע להוראות ולשילוט!

הקורס מתקיים בחוף שקמים של איגוד ערים כינרת בהשתתפות 14 מצילים, ומועבר על ידי מדריך מצילים מוסמך בעל ניסיון של שנים רבות לרבות במי הכינרת. הקורס ימשך על פני עשרה מפגשים בחופי הכינרת השונים ויכלול לימוד עיוני ומעשי הכולל הסבר על סוגי החופים בכינרת, הצלה בחסקה, הצלה באופנועי ים, צלילה, תרגול מצבי טביעה, נשיאה והובלת טובע, משטר הרוחות בכינרת, סוגי הגלים וכדומה.