הגדרות נגישות

הגדרות נגישות

אנו משקיעים מאמצים רבים לשם הנגשת אתר האינטרנט שלנו לכלל האוכלוסיה, לשם כך ביצענו מספר פעולות שיקלו על הגולשים באתר:

 1. תאימות לדפדפנים – השתדלנו להתאים את האתר לכל הדפדפנים הנפוצים בגרסאותיהם החדשות:

 2. גודל הגופנים – ניתן להגדיל ולהקטין את הגופן בכל האתר בלחיצת כפתור מהשורה העליונה שבתחילת הדף, ליד הכיתוב "גודל גופן".

  • לחיצה על אA+ מגדילה את הגופן בנקודה אחת.
  • לחיצה על אA- מקטינה את הגופן בנקודה אחת.
  • לחיצה על אA מחזירה את הגופן למצב ההתחלתי.

 3. גופנים מעוצבים – ברוב המקומות בהם רצינו להשתמש בגופן מעוצב, עשינו שימוש באפשרות המתקדמת fontface, כך שהכותרות גם מעוצבות וגם נגישות.
 4. סימון כותרות – כל הכותרות באתר מסומנות בתגיות H1 עד H5 על פי מידת החשיבות
 5. תפריטים – כל התפריטים בנויים מרשימות UL כך שניתן לנווט בהם בקלות במקרה של שימוש באמצעי עזר.
 6. תיאור מילולי לתמונות – רוב התמונות מקבלות מהמערכת תיאור alt באופן אוטומטי או על ידי הקלדה ידנית.
 7. שפה והגדרות מיקום – האתר מתוכנן להופיע בשפות עברית, ערבית ואנגלית (2 האחרונות עדיין בבניה). בכל אתר מוגדרת השפה בקוד, כולל הגדרות המיקום לצורך מבנה התאריך וכו'.
 8. כיוון קריאה – האתר בעברית ובערבית נבנה בהגדרה של קריאה מימין לשמאל RTL, האתר באנגלית נבנה בהגדרה של קריאה משמאל לימין LTR.
 9. עברית לוגית – האתר נכתב בעברית לוגית ולא ויזואלית, כך שאין צורך להפוך את העברית.
 10. קידוד – האתר קודד בתבנית UTF-8 המאפשרת הצגת מלל מעורב בכמה שפות.
 11. פתיחת קישורים – קישורים פנימיים בין דפי האתר נפתחים באותו חלון, קישורים לאתרים חיצוניים נפתחים בחלון חדש. ניתן לפתוח קישורים בלשונית חדשה בלחיצה על הקישור עם לחצן העכבר האמצעי.
 12. דילוג לתוכן – בכדי למנוע מהמשתמשים בקוראי מסך לעבור על כל הקישורים והתפריט שבראש האתר, הוספנו בתחילת הדף קישור המאפשר לדלג ישירות אל התוכן.
 13. סקריפטים אינטראקטיביים – במקומות בהם רצינו להוסיף אינטראקטיביות, בחרנו לעשות זאת באמצעות jQuery הידידותית למשתמש. השתדלנו לספק חלופות שיפעלו גם במקרה של נטרול הסקריפט על-ידי הדפדפן.
 14. שירותים אינטראקטיביים – במקומות בהם נדרשנו לשירותים אינטראקטיביים חיצוניים, השתדלנו לבחור בנגישים שביניהם, כמו שירות המפות של גוגל, שירות הדפדוף של Yudu ועוד.
 15. עריכה לשונית – מתוך הבנה ששגיאות כתיב וטעויות הקלדה מהוות בעיית נגישות ופוגמות בהנאת הגלישה באתר, אנו עמלים כרגע על ביצוע עריכה לשונית מחודשת של כל תכני האתר.

האתר עדיין בהרצה ובשלבי בניה אחרונים. אנו עושים את מירב המאמצים לשפר את נגישות האתר. נתקלתם בבעיה בנגישות? נשמח לשמוע! כתבו אלינו.