אקו כינרת

בתי ספר יסודייםחטיבות בינייםבתי ספר תיכוניים

אקו- כינרת, פרויקט להכרת הכינרת מנקודת מבט מדעית: את בתי הגידול שבה, השפעת מעורבות האדם בטבע ועוד. הפעילות באקו- כינרת משלבת הפלגה במעבדה השטה, המשמשת להיכרות מעמיקה עם גוף המים.

הכינרת היא מערכת אקולוגית טבעית שהאדם עושה בה שימושים שונים. היכרות עם האגם הטבעי ועם התערבויות שונות שעשויות להשפיע עליו, עשויה לשמש כמודל למעורבות אדם בסביבה טבעית, באשר היא.

המרכז לחינוך סביבתי "אקו כינרת" פועל במסגרת אגף חינוך הסברה וקהילה. פעילותו מתמקדת בקבוצות שמגיעות אל הכינרת מכל חלקי הארץ ובמיוחד קבוצות של תלמידים. לאלה מותאמת תכנית, לאחר תיאום ציפיות עם מורה הכתה. תכנית הפעילות מתחברת עם תכנית הלימודים ומשולבת ברצף ההוראה. התכנית יכולה לשמש כפתיח בעת לימוד הנושא, כשלב בהעברת התכנים המתחייבים או כסיכום. פעילויות עשויות להיות מוזמנות כהעשרה, ללא קשר לרצף ההוראה, תוך מתן משמעות וחוויה אינטלקטואלית לטיולים בית ספריים. נושאי הלימוד שהתכנית רלוונטית להם: אקולוגיה – סביבה, מים כסביבת מחיה, הכינרת במשק המים של ישראל, ניהול משאבי טבע וסביבה.

ביום פעילות מדריכי "אקו כינרת" מתלווים אל הקבוצה, ברכב בו הגיעה.. הרצאה תוך התייחסות לנקרה בדרך, על השפעות שונות של האדם על המערכת הטבעית של הכינרת, מועברת ברכב, במהלך הקפה של הכינרת. חניות בחופים ובאתרים משמעותיים משמשות להיכרות עם בתי הגידול במערכת והפלגה מודרכת, ב"מעבדה שטה" משמשת להיכרות מעמיקה עם גוף המים ולהתנסות בעבודתם של חוקרי אגמים. דפי העבודה לתלמידים והחומרים שנאספים לשם בחינה מדוקדקת בסוף היום, מהווים תשתית לדיווח מסודר של התלמידים על פעילותם.

לתיאומים יש ליצור קשר בטל': 04-8591925, 050-8874118- מיה או בדוא"ל: [email protected]