אקו כינרת - הדרכת חקר

בתי ספר יסודייםחטיבות בינייםבתי ספר תיכוניים
מעבדה שטה |

אקו כינרת הינה תוכנית חינוכית להכרת הכינרת מנקודת מבט מדעית: את מגוון בתי הגידול, השפעת מעורבות האדם בטבע ועוד. הפעילות באקו כינרת משלבת הדרכת חקר בדגש על אקולוגיה וסביבה והפלגה במעבדה השטה המאפשרת היכרות מעמיקה עם גוף המים. ההדרכות מותאמות לכל גיל ומטרה, מהדרכות עומק מקצועיות לתלמידים וסטודנטים ועד הדרכות כייף, העשרה וחוויה.

הכינרת היא מערכת אקולוגית טבעית שהאדם עושה בה שימושים רבים ומגוונים- מי שתיה, מים להשקיה לצורכי חקלאות, פנאי ונופש ודייג. השילוב שבין בית גידול טבעי ובין הכינרת כמשאב מים לשימוש האדם, מובילה למגוון קונפליקטים שבין האדם לטבע.

מדריכי "אקו כינרת" מתמחים באקולוגיה והביולוגיה של הכינרת וממוקצעים בהדרכות לקהל מגוון. תוכנית ההדרכה מתואמת עם המורה או נציג הקבוצה. בקבוצות תלמידם, תכנית הפעילות מתחברת עם תכנית הלימודים ומשולבת ברצף ההוראה. התכנית יכולה לשמש כפתיח בעת לימוד הנושא, כשלב בהעברת התכנים המתחייבים או כסיכום. פעילויות עשויות להיות מוזמנות כהעשרה, ללא קשר לרצף ההוראה, תוך מתן משמעות וחוויה אינטלקטואלית לטיולים בית ספריים. נושאי הלימוד שהתכנית רלוונטית להם: אקולוגיה – סביבה, מים כסביבת מחיה, הכינרת במשק המים של ישראל, ניהול משאבי טבע וסביבה.

ביום פעילות מדריכי "אקו כינרת" מתלווים אל הקבוצה, ברכב בו הגיעה. ההדרכה כוללת: הדרכת דרך, עצירה בנקודות רלוונטיות לסיור במהלך הקפה של הכינרת והפלגה מודרכת ב"מעבדה שטה" המשמשת להיכרות מעמיקה עם גוף המים ולהתנסות בעבודתם של חוקרי אגמים. דפי העבודה לתלמידים והחומרים שנאספים לשם בחינה מדוקדקת בסוף היום, מהווים תשתית לדיווח מסודר של התלמידים על פעילותם.

לתיאומים יש ליצור קשר בטל': 04-8591908, 050-8874118- מיה או בדוא"ל: [email protected]